با پیشرفته شدن صنعت، ابزار و ماشین آلات با سیستم های مدرن وارد بازار شدند. ماشین هایی که کار مهندسان سازه را بسیار راحت تر کرده اند. بچینگ پلانت یکی از همین ماشین هاست که در اجرای پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه وظیفه ساخت بتن در حجم های بزرگ و کوچک را دارد. تولید بتن به نسبت خرید بتن آماده برای پیمانکار ساختمان به صرفه تر است. به همین دلیل شرایط ایجاب می کند که برای تهیه بچینگ پلانت اقدام کنند. تولیدکنندگان زیادی در حوزه ساخت ماشین آلات مشغول به فعالیت هستند و محصولات گوناگونی روانه بازار می کنند.

بچینگ پلانت در اندازه و کاربرد های متفاوت تولید می شود. نوع ثابت، متحرک، بتن خشک، بتن تر و… از انواع پر فروش این ماشین ها هستند. هر یک از این دستگاه ها بتن خاص برای محل خاصی تولید می کنند و در نهایت انتقال می دهند. طراحان با در نظر گرفتن نیاز مشتری (هزینه کم، زمان و سرعت عمل بالا) در تلاش هستند که با کیفیت ترین ماشین را در اختیار مخاطبان قرار بدهند؛ ماشین هایی که در کمترین زمان و سرعت بالا، بهترین محصول را با هزینه کمتر تولید کنند. بچینگ پلانت نیز با توجه به نیاز های مشتری، بتن مورد نیاز را تهیه می کند. نوع به روز تر این ماشین ها قابلیت ترکیب سیمان، سنگدانه و آب به میزان مشخص و دقیق را دارند و در نتیجه بتن با کیفیت تری به دست می آید. حتی سیستم کنترل کننده در ساختار این دستگاه، هر لحظه در حال بررسی ترکیب بتن است که مبادا میزان مواد تشکیل دهنده کم یا زیاد شود. با این تفاسیر یکی از دغدغه های متخصصان ساختمانی یعنی تهیه بتن مناسب از بین می رود.

همانطور که گفته شد بچینگ پلانت انواع متفاوتی دارد. نوع ثابت آن به دلیل سیستم پیچیده تر و بالا بودن کیفیت محصول، توانایی جابجا شدن ندارد. این دستگاه معمولا در نزدیک ترین فاصله از پروژه نصب می شود تا هزینه انتقال بتن به سازه کمتر شود. حتی این دستگاه قابلیت پمپ بتن به بالاترین نقطه سازه را نیز دارد. بچینگ پلانت متحرک کوچک تر از نوع ثابت است و این قابلیت را دارد که بتن آماده شده را مستقیما به محل مورد نظر انتقال دهد. این ماشین آلات نسبت به نوع ثابت ساختار ساده تری دارد و طبعا هزینه کمتری نیز باید برای آن پرداخت کرد. در مواردی که بچینگ پلانت از محل بتن ریزی دور است، این دستگاه سیمان و سنگ دانه را مخلوط می کند و بعد از منتقل شدن به میکسر کامیون، آب اضافه می شود. با این عمل بتن خشک نمی شود و در نتیجه کیفیت خود را از دست نمی دهد. بچینگ پلانت در اندازه های متفاوت و همینطور تعداد سیلو های گوناگون ساخته می شوند. با توجه به بزرگی پروژه در حال اجرا و نظر کارفرما نوع آن مشخص می گردد.

صنایع ماشین سازی متال صنعت تبریز، تولیدکننده ماشین آلات ایستگاه مرکزی بتن آماده (بچینگ پلانت) و تجهیزات دانه بندی شن و ماسه (ماسه شویی) می باشد. بچینگ پلانت یکی از محصولات کاربردی این شرکت است. صنایع ماشین سازی متال صنعت تبریز با تولید انواع متفاوت بچینگ پلانت، کیفیت خود را به مشتریان اثبات کردهه و در تلاش است که بهترین کیفیت از ماشین آلات و بچینگ پلانت را به کارفرمایان تحویل دهد. برای سفارش بچینگ پلانت با صنایع ماشین سازی متال صنعت تبریز همراه باشید تا تجربه یک خرید خوب را داشته باشید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.